آیا لیپولیز برگشت دارد؟

شاید این سوال اصلی‌ترین و رایج‌ترین سوالی باشد که تمام بیمارانی که می‌خواهند لیپولیز انجام دهند از جراح خود می‌پرسند؟

باید توجه داشت که پس از تولد تعداد سلول‌های چربی افزایش نمی‌یابد درواقع چاقی، بزرگ‌شدن تک‌تک سلول‌های موجود است نه افزایش تعداد آن‌ها، بنابراین چنانچه تعدادی از سلول‌های چربی از قسمتی از بدن خارج شوند این تعداد از سلول‌های چربی دیگر جایگزین نمی‌شوند اما این به چه معنی است؟

معنی این واقعیت سلولی این است که اگر چربی از قسمتی از بدن خارج شود، دیگر در آن محل تجدید نمی‌شود. به همین دلیل ساده بیمارانی که تحت عمل لیپولیز قرار می‌گیرند باید پس از عمل مراقب تناسب اندام خود باشند و مجدداً اضافه وزن پیدا نکنند، چرا که پس از انجام لیپولیز، چاق شدن مجدد و برگشت چاقی و بازگشت مجدد چربی اضافه در نواحی مجاور است یعنی جایی که لیپولیز انجام نشده است. البته در ناحیه‌ای هم که لیپولیز انجام شده است تعدادی سلول چربی باقی می‌ماند، چرا که هیچ جراحی در انجام لیپولیز نباید تمام چربی‌های آن ناحیه را خارج کند و اصولاً پایان لیپولیز زمانی است که چربی زیر جلدی به ۱ تا ۵/۱ سانتی متر برسد، باقی گذاشتن پوست بدون هیچ چربی زیر جلدی پایانی مطلوب نیست، پوست برای نشان دادن ظاهری زیبا و با طراوت البته برحسب نقاط مختلف بدن باید ۱ تا ۵/۱ سانتی متر چربی زیر جلدی داشته باشد.

چنانچه بیماری پس از عمل تناسب اندام، رژیم غذایی و دریافت کالری خود را رعایت نکند، این چربی‌های باقیمانده نیز می‌توانند چاق شوند ولی چاقی بیشتر اوقات خود را در نواحی که لیپولیز انجام نشده است نشان می‌دهد.

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.

instagram