تزریق چربی به نواحی مختلف بدن

 تزریق چربی به نواحی مختلف بدن


یکی از علت های اصلی پیری و چین و چروک های پوست کم شدن چربی پوست است که مشکلاتی از قبیل ایجاد شدن خط خنده، خط اشک،خط اخم، چین و چروک در نواحی مختلف از جمله روی پلک ها، اطراف چشم، گونه و شقیقه ها را ایجاد می کند. اما تا زمانی که این چروک ها عمیق نشده باشند، می توان در برخی از نواحی با کمک بوتاکس این مشکل را تا حدودی برطرف کرد اما زمانی که چروک ها عمیق می شوند دیگر از بوتاکس کار چندانی برنمی آید و باید به تزریق فیلرها رو آورد که بهترین پرکننده، تزریق چربی است؛ چرا که در این روش بافت چربی از قسمتی از بدن خود فرد برداشته شده و به قسمت دیگری از بدنش پیوند زده می شود. چربی، نوعی فیلر یا حجم دهنده طبیعی است که کاربرد های زیادی در طب و زیبایی دارد .

در حقیقت تزریق چربی به گونه ایی نوعی پیوند چربی است که در آن چربی از نواحی مختلف بدن، معمولاً شکم، ران، باسن یا کشاله ران، برداشته می‌شود و جهت حجیم‌ و بزرگ‌تر کردن به بخش دیگری، مانند سینه، خوش فرم کردن باسن ، صورت، چانه منتقل می‌شود. این روش بی‌خطر است و ماندگاری بالایی دارد و نتایجی طبیعی به بار می آورد. علاوه بر خطوط چین و چروک صورت ایجاد شده بر روی پوست، از دست دادن حجم عادی صورت نیز یکی از مهمترین نگرانی های افراد است. در این شرایط به خاطر بالا رفتن سن، پوست صورت دچار فرو رفتگی و لاغری می شود. از روش تزریق چربی برای برجسته کردن گونه، اصلاح زاویه فک (تزریق چربی در چانه)، چاق شدن ساق پا و صورت (درمان صورت های لاغر)، تزریق چربی باسن برای برجسته کردن و فرم دادن به باسن، تزریق چربی به دست برای جوانسازی، اصلاح خط خنده و اخم و تزریق چربی زیر چشم به منظور رفع سیاهی زیر چشم (گودی زیر چشم) و رفع چروک دور چشم استفاده کرد.

 

چه افرادی باید از تزریق چربی استفاده کنند؟


برخی مسائل مانند ژنتیک می تواند باعث پخش شدن غیر متقارن چربی در زیر پوست شود. گاهی اوقات، با رسیدن به میانه دهه ۳۰ سالگی، بعضی از نواحی خاص بدن چربی خود را به تدریج از دست می دهند که برای مثال از این نواحی می توان صورت و دست ها را نام برد. به هر حال، روش درمانی تزریق چربی می تواند در بهبود این فرآیند مفید و سودمند باشد.

افرادی که دچار چین و چروک و تو رفتگی صورت شده و یا به دنبال اصلاح وضعیت ظاهری خود به صورت دائمی به جای استفاده از پر کننده های موقت، فرو رفتگی های روی پوست، اصلاح زخم ها، جوان کردن دست ها و صورت و به طور کل جوانسازی پوست و همچنین تجدید ساختار سینه و بزرگ کردن باسن و برجسته سازی لب, گونه ها و چانه هستند می توانند از تزریق چربی استفاده کنند.

افراد متقاضی استفاده از روش تزریق چربی گونه می بایست سطح سلامت مناسب از نظر هر دو شرایط فیزیکی و احساسی را داشته و نیز انتظارات واقع بینانه از نتایج این روش درمانی داشته باشند. اگر بیمار سیگاری است، لازم است برای رفع چین و چروک با تزریق چربی سیگار کشیدن را برای چند هفته قبل از انجام عمل متوقف کند، زیرا این شرایط می تواند فرآیند بهبود فرد را آهسته کرده و ریسک مشاهده عوارض جانبی و تاثیرگذاری منفی بر نتایج نهایی زیبایی را افزایش دهد. علاوه بر این لازم است بیمار دارای سطح تجمع چربی مناسب برای استفاده در این درمان باشد. در این رابطه لازم است با جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی درباره نتایج تزریق چربی در بدن و صورت، مزایای تزریق چربی و معایب آن قبل از شروع درمان صحبت شود.

 

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی:


برای افزایش اندازه سینه، می توان از تزریق چربی استفاده کرد و با انجام این عمل زیبایی و سفتی پوست سینه را حفظ کرد. اگر پوست شما ضعیف است یا دارای سینه های افتاده هستید یا می خواهید افزایش زیادی در اندازه سینه خود داشته باشید، بزرگ کردن سینه با انتقال چربی برای شما مناسب نیست. مشخص است که در این صورت نیاز به تزریق حجم زیادی از چربی در ناحیه مورد نظر است که امکان برداشتن این مقدار چربی از سایر نقاط بدن معمولاً وجود ندارد.

 

پروتز سینه به همراه تزریق چربی:


 اگر ظاهر سینه شما نیاز به بهینه سازی از طریق یک عمل جراحی سینه دارد، می توانید از پیوند چربی برای این کار استفاده کنید همچنین اگر شما با مشکلات ظاهری باقیمانده پس از عمل جراحی بزرگ کردن سینه از طریق پروتز مواجه هستید، می توانید این نواحی دارای مشکل را با چربی پر کنید و به این ترتیب ظاهر هموار تر و بهینه تری برای سینه ها ایجاد نمائید.

 

تجدید ساختار سینه با پیوند چربی:


اگر دچار اشکالات خاص در سینه به واسطه توده برداری برای سرطان سینه هستید، پیوند چربی می تواند یک روش موثر برای پر کردن این نواحی دارای اشکال در سینه باشد. علاوه بر این پیوند چربی یک انتخاب مناسب برای تجدید ساختار کلی سینه به دنبال ماستکتومی است.

 

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی:


 تزریق چربی باسن مناسب افرادی است که علاقه مند به داشتن باسن بزرگ تر و گرد تر هستند. آنها روش درمانی «لیفت پیشرفته برزیلی» را انتخاب می کنند که در این روش از انتقال چربی برای بزرگ کردن باسن و ایجاد یک باسن دارای انحنای بیشتر بدون نیاز به پروتز استفاده می شود. برای بزرگ شدن باسن می توان از روش لیپوساکشن یا تزریق چربی به باسن هم برای تغییر شکل ناحیه اطراف باسن وهم استخراج چربی مورد نیاز برای تزریق از سایر اعضای بدن بیمار استفاده کرد.

 

روش انجام تزریق چربی:


  1. برداشتن چربی:

چربی اضافی از اندام هایی مانند: شکم، باسن، ران ها و سایر اندام های مانند اینها برداشته می شود. به منظور برداشتن سلول های چربی آسیب ندیده، فقط به مقدار بسیار کمی لیپوساکشن نیاز می باشد. این سلول های چربی از بخش اهدا کننده توسط  یک سوزن نمونه برداری زیرپوستی یا یک کانولای مخصوص برداشته می شود و این فرآیند به صورتی طراحی شده که حداقل آسیب را به سلول های چربی وارد می کند.

 

  1. تصفیه و جدا سازی سلول های چربی:

هنگامی که به مقدار کافی چربی پوست از بافت اهدا کننده گرفته شد، چربی با سرعت بسیار زیاد در سانتریفیوژ چرخانده می شود تا به این ترتیب بتوان سلول های چربی را از ناخالصی ها و مایع اطراف آن جدا کرد. در این مرحله سلول های چربی آسیب دیده از نمونه گرفته شده خارج می شوند. در نهایت فقط از سلول های کامل، آسیب ندیده و تمیز چربی برای انتقال استفاده می شود.

 

  1. تزریق مجدد چربی:

انتقال چربی با تزریق مجدد سلول های چربی به بافت های هدف کامل می شود. جراح قبلاً محل های نیازمند تزریق چربی را مشخص کرده و در این مرحله یک سوزن یا لوله به شکاف ایجاد شده بر روی محلی که نیازمند حجیم کردن است، وارد می کند. این سوزن معمولاً چند بار به محل وارد و خارج می شود تا به این ترتیب حجم کافی در ناحیه مورد نظر ایجاد شود. هر بار که سوزن یا لوله از محل خارج می شود، یک خط بافت چربی به دقت در بافت طبیعی بدن قرار داده می شود. این فرآیند تا زمانی ادامه پیدا می کند که اصلاح لازم در ظاهر فرد ایجاد شده و یک شبکه از سلول های چربی برای جوان سازی پوست در محل تزریق ایجاد شود. پس از کامل شدن تزریق ها، جراح یک پوشش یا بانداژ بر روی محل تزریق قرار می دهد.

شکاف های ایجاد شده برای لیپوساکشن کوچک هستند به همین دلیل جراحت های باقیمانده از این عمل جراحی نیز کوچک می باشند و در نواحی پنهان از دید بدن قرار می گیرند. بخش عمده اثرات زخم لیپوساکشن محو هستند و با گذشت زمان تا حدود زیادی بهبود پیدا می کنند.

حفظ اثر چربی تزریق شده و ماندگاری نتایج آن بستگی به مهارت های جراح، نحوه برداشتن چربی و تصفیه آن، روش و محل تزریق چربی دارد. برای موفقیت آمیز بودن پیوند چربی نیازمند انتخاب جراحی است که دارای سطح تجربه و تخصص بالا بوده و از تکنیک های این عمل جراحی آگاه باشد.

 

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر سلطانی روی لینک زیر کلیک نمائید.

نمونه کارهای دکتر سلطانی

تزریق چربی

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.

instagram