پیکر تراشی با بادی جت

پیکر تراشی با بادی جت


یکی از جدید ترین روش های تخلیه چربی (پیکر تراشی) از نواحی مختلف بدن بادی جت می باشد. این دستگاه ساخت کشور آلمان می باشد. در سیستم بادی جت به منظور لاغری فرد از عنصر آب برای خارج شدن چربی ها استفاده می شود این راهکار تقریبا همانند روش لیپوساکشن است اما با یک تفاوت اساسی که آن هم پیشرفته بودن علم بادی جت و جدید بودن روش درمانی آن است. روش لاغری با بادی جت یکی از روش های درمانی سبک از نوع جراحی های سرپایی می باشد که در اکثر موارد برای این راهکار نیازی به اعمال بی هوشی عمومی نیست و می توان تحت بی حسی موضعی به راحتی مراحل بادی جت را انجام داد. در پیکرتراشی بوسیله ی بادی جت ، آب به صورت کنترل شده با فشار به زیر پوست و بین بافت چربی ها ( ران ، باسن ، پهلو ، شکم ، و نواحی مختلف بدن ) پاشیده می شود که این عمل باعث خردشدن چربی ها می شود و توسط دستگاه ازبدن خارج می شود. فشار آب که با دستگاه مختص عمل بادی جت وارد بدن می شود و پس از شکست و تخریب، چربی ها را به وسیله دستگاه ساکشن از بدن خارج می کند.

به دلیل استفاده از فشار آب برای جداسازی بافت های چربی از یکدیگر، چربی که از بادی جت بدست می آید بافت سالمی داشته که سبب می شود بتوان از آن جهت تزریق چربی به سایر اعضاء بدن استفاده کرد (همانند لیپوماتیک)، زیرا در سایر روش ها مخصوصا لیپوساکشن معموملا بافت چربی که بدست می آید مرده محسوب می شود و خاصیت استفاده مجدد را ندارد پس این یکی از تفاوت بادی جت و لیپوساکشن است.

مزایای بادی جت :


از اصلی ترین مزایای این روش بدون عوارض بودن آن است بهتر است بدانید که در روش های لاغری موضعی از مایع تامیسنت استفاده می شود این مایع که محلولی مرکب از داروهای بی حسی و سرم می باشد باعث می شود که عروق بافت چربی تنگتر شوند اما در لاغری با بادی جت از این مایع کم استفاده می شود و لذا عوارض این روش کمتر خواهد شد. در روش های دیگر، تخلیه های دردناک به دلیل همین مایع وجود دارد و برای خارج کردن این مایع از بدن، فرد مجبور می شد که ماساژهای دردناک داشته باشد که دیگر در روش بادی جت این جریانات وجود ندارد.

مدت زمان انجام بادی جت بسیار کوتاه است و به همین دلیل فرد کمتر استرس خواهد داشت. درد و کبودی در روش بادی جت کمتر دیده خواهد شد .در این روش در زمان خارج سازی چربی ها به بافت چربی آسیبی وارد نمی شود. چون جداسازی چربی ها توسط آب انجام می گیرد دیگر پستی و بلندی های روش های دیگر دیده نخواهد شد. چربی که توسط بادی جت از بدن خارج می شود بطور دائم از بین می رود و برگشت پذیر نمی باشد .

در بادی جت خونریزی در هنگام انجام کار وجود ندارد به همین دلیل تورم ، کوفتگی و درد ناحیه ای که چربی از آن خارج شده است نسبت به سایر روش ها کمتر می شود و همین امر باعث می شود فرد دوره نقاهت کمتری داشته باشد و هر چه سریعتر به فعالیت های روزانه خود برگردد.

یکی از بهترین مزایای بادی جت این است که باعث جوانسازی پوست مخصوصا در زیر پوست دست می شود. به طور معمول با گذشت زمان چربی های زیر پوست خاصیت کلاژن سازی خود را از دست می دهند و این موضوع سبب می شود که تعداد چربی زیر پوست کاهش پیدا کند، با تزریق چربی ها به زیر پوست چون بافت سالمی دارند و هنگام تخلیه از قسمت های دیگر دچار آسیب نگشته اند ، با چربی های قدیمی تر پیوند چربی می دهند و موجب می شود که خاصیت کلاژن سازی به پوست برگردد و پوست به مرور شادابی و طراوت خود را بازیابد.

چربی خارج شده برای جراحی سینه و شکل دهی باسن در خانم ها کارایی فراوان دارد. از بادی جت می شود برای درمان ژنیکوماستی (بافت چربی تجمع یافته در زیر پوست سینه آقایان ) بدون درگیر شدن با خطرات جراحی استفاده کرد.

 

تفاوت بادی جت با لیپوماتیک :


روش لیپوماتیک همانند بادی جت یکی از روش های لاغری است که امروزه جای روش لیپولیز را تا حد زیادی گرفته است و طبق آمار به دست آمده از طرفداران زیادی برخوردار شده است قبل از مشخص شدن مزایای لیپوماتیک اکثر افراد از لیپولیز استفاده می کردند و اقدام به تخلیه چربی های اضافه می نمودند ولی پس از ابداع شیوه لیپوماتیک و خاصیت استثنایی آن مبنی بر استفاده مجدد از چربی های تخلیه شده در بدنِ فرد به مرور روش درمانی لیپولیز برای لاغری کمتر از استقبال گسترده برخوردار شد. در اصل می توان طی روش لیپوماتیک چربی ها را از پهلو یا شکم به باسن و سینه انتقال داد.

لازم به ذکر است که روش لاغری لیپوماتیک برای کسانی ایده ال است که می خواهند از شر چاقی های موضعی رها شوند عمل لیپوماتیک بافت های اضافی چربی در نقاط عمیق را لیز نموده و سپس جراح می تواند با کمک لوله های مخصوص دستگاه لیپوماتیک ، آن چربی ها را ساکشن نماید.

 

مدت زمان بقاء روش بادی جت :


۸۰ درصد سلول های ترانسفر شده پس از ۶ هفته با سلول های میزبان مجتمع و یکسان خواهد شد و این سلولهای مجتمع شده بصورت دائمی ماندگار خواهند بود . این روش باعث ماسکه شدن و یا تقلید سلولهای تومورال نخواهد شد .

 

مزایای تزریق چربی با بادی جت :


زمان کمی برای انجام خارج سازی چربی ها نیاز خواهد بود زیرا به نسبت روش های قبلی نیازی به سانتریفیوژ نخواهد بود و چربی ها حاوی سلول های خونی کمی می باشند و چربی ها خود شسته شده هستند و برای تزریق آماده هستند.

 

روش بادی جت برای چه افرادی نیز توصیه میشود :


  • افرادی که می خواهند سینه های بزرگتری داشته باشند.
  • افرادی که نمی توانند پروتز را تحمل کنند یا می خواهند آنرا خارج کنند یا آنهایی که میخواهند آن را اصلاح کنند.
  • ترمیم سینه پس از جراحی سرطان سینه.

 

چه اشخاصی مناسب انجام پیکر تراشی با روش بادی جت می باشند ؟


اشخاصی که دارای سن کمتر از ۶۰ سال می باشند و تجمع چربی در نقطه خاصی از بدن آنها شامل شکم ، پهلو، پشت ران ، بازوها و … می باشند می توانند این چاقی موضعی که در این نواحی وجود دارد را از بین ببرند .

 

آیا پس از جراحی با روش بادی جت پوست آن ناحیه همیشه شل و آویزان باقی می ماند ؟


طبیعی وعادی می باشد که پس از انجام ساکشن و بیرون کشیدن چربی اضافه موقتا شل و آویزان شود اما این حالت را می توان با بستن شکم بند جلوگیری کرد و پس از چند هفته برطرف خواهد شد و بدن به شکل کامل فرم می گیرد .

 

بعد از انجام لیپوساکشن به روش بادی جت به چه میزان از آن ناحیه از بدن شخص کوچکتر می شود ؟


معمولا ۴ هفته اول منطقه ای که ساکشن شده به طور چشمگیری با انجام یکبار جراحی متناسب می گردد البته اصلاح سایز طی ۶ ماه ادامه خواهد داشت .

 

برای مشاهده نمونه جراحی های دکتر سلطانی می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید

جراحی های دکتر سلطانی

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.

instagram