چه عواملی باعث برآمدگی ران و پاها می شود و چرا ورزش تأثیری در از بین بردن آنها ندارد؟

چه عواملی باعث برآمدگی ران و پاها می شود و چرا ورزش تأثیری در از بین بردن آنها ندارد؟


بدن هر فرد به روش های مختلفی چربی به دست آورده و آن را ذخیره می کند. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود فرد بر روی پاها و رانهای خود برآمدگی هایی از چربی داشته باشد، یکی از این دلایل ژنتیک است که این بیشتر در خانم ها مشاهده می شود. ژن های خانم ها که توسط پدر و مادرشان به آنها منتقل می شود، اغلب باعث بوجود آمدن برآمدگی ها در همان مناطق می شود. این برآمدگی ها باعث ایجاد ظاهری نامناسب می شود.

به طور کلی ورزش چربی بدن را به طور گسترده می سوزانداما . از دست دادن ۱۰ پوند به وسیله ورزش، لزوما به معنای از دست دادن ۱۰ پوند در پاها و خلاص شدن از شر چربی و برآمدگی ران ها نیست. بلکه تنها  ممکن است فقط چند پوند از پاها کم شود یا حتی ممکن است میزان چربی در ران تغییری نداشته یا فقط کمی تغییر کند .فیزیولوژیست ها ثابت کرده اند که چربی یک ناحیه از بدن نمی تواند توسط ورزش مورد هدف قرار گیرد، با این حال، این چیزی است که بسیاری از مردم هنوز آن را باور دارند. بنابراین باید گفت که اگر شما در نقاط خاصی از بدن دارای برآمدگی های از چربی هستید که باید شکل داده شوند، به ندرت به تنهایی از طریق ورزش از بین می روند.

جراحی لیپوماتیک برای شکل دادن به پاها و خلاص شدن از شر برآمدگی ها مناسب است


در مقایسه با چگونگی سوزاندن چربی های بدن به طور گسترده، لیپوماتیک ران روشی است که برآمدگی های ران و زانو را در یک منطقه خاص از بین برده و چربی ها را خرد کرده و با مکش به بیرون می کشد. همانند یک مجسمه ساز که با استفاده از یک قلم و سوهان کار می کند و یک چوب و یا سنگ را می تراشد، جراح لیپوماتیک نیز همین کار را با چربی ها انجام می دهد که نرم بوده و می توانند فرم بگیرند. یک جراح لیپوماتیک ران خوب می تواند چربی ها را تراشیده و آنها را هموار و یکپارچه کند به طوری که هیچ سطح ناصافی در ران ها وجود نداشته باشد،  در مقابلیک جراح لیپوماتیک ضعیف باعث ایجاد سطح ناصاف، بدشکل و غیر طبیعی می شود.

لیپوماتیک ران چگونه انجام می شود؟


اکثر مردم با لیپوماتیک به شکل یک فرد خوابیده و یا تحت بیهوشی عمومی آشنا هستند. حتی ممکن است اینطور دیده و یا شنیده باشند که این عمل تا حدودی وحشیانه انجام می شود. آنچه که اکثر مردم نمی دانند این است که لیپوساکشن در دهه های گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است و به شکل جدید لیپوماتیک درآمده است که کاملاً بدون درد و عوارض است. در گذشته اکثر جراحان به طور سنتی لیپوساکشن را در بیهوشی کامل انجام می دادند، اما امروزه تقریبا بیش از نیمی از جراحان از لیپوماتیک استفاده کرده  که به صورت بیدار و به شیوه ای بسیار لطیف انجام می شود و بیماران می توانند به سرعت بهبود یابند.

انجام لیپوماتیک ران نیاز به استفاده از بیهوشی موضعی با لیدوکائین دارد. این یک بیهوشی مشابه با Novacaine است که معمولا توسط دندانپزشکان برای کشیدن دندان استفاده می شود. در طی این فرآیند به تمام مناطق مورد نیاز محلول رقیق لیدوکائین در محلول نمک (آب نمک) تزریق می شود .این یک روش خوب برای بیحس کردن است. این بیحسی بعد از عمل لیپوماتیک ران ها تا ساعت ها طول می کشد که در مقایسه با کسی که از بیهوشی عمومی استفاده کرده، فرد فقط احساس کوفتگی می کند. مزیت اصلی این روش ایمنی بسیار بیشتر است زیرا بیهوشی عمومی دارای خطرات بسیار است .بهبودی سریعتر نیز به این دلیل است که زمانی که بیمار بیدار است از ابزارهای کوچکتری استفاده می شود، در نتیجه کبودی و درد کمتر خواهد بود. دیگر مزیت قابل توجه بیدار بودن بیمار در لیپوماتیک رانهااین است که بیمار توانایی ایستادن داشته و جراح می تواند نتایج لیپوماتیک را بهتر بررسی کند.

برای مشاهده نمونه کارهای لیپوماتیک ران دکتر سلطانی روی لینک زیر کلیک کنید.

نمونه کارهای دکتر سلطانی

لیپوماتیک ران ها

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران ها

لیپوماتیک رانهالیپوماتیک رانها

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.

instagram