رفع بزرگی شکم به دلیل مصرف مواد الکلی

رفع بزرگی شکم به دلیل مصرف مواد الکلی


در سال ۲۰۱۵ اصطلاحی به نام Dad bod  گسترده شد که به مردانی گفته میشد که به جای گذراندن زمان خود در ورزشگاه به میخانه ها می رفتند و مواد الکلی مصرف می کردند! در فرهنگ لغت شهری، اصطلاح ” Dad bod” به معنای مردی است که همانند زن باردار شکم دارد، زیرا مصرف زیاد نوشیدنی های الکلی باعث بزرگ شدن شکم می شود و علت آن وجود کالری زیاد در آنها است که توصیه شده اصلا خورده نشوند. این مسئله شامل آبجو های الکلی هم می شود.

چرا مصرف زیاد الکل، سبب جلو آمدن شکم می‌شود؟


یک مطالعه نشان می‌دهد بسیاری از مردم این واقعیت را نمی دانند که الکل مقدار زیادی کالری در بردارد. میزان کالری یک لیوان شراب به اندازه یک تکه بزرگ کیک است! طبق بررسی های انجام شده نشان داده شده که  مصرف زیاد الکل معمولآ باعث می‌شود که صبحانه‌ ای ناسالم داشته باشید، که همین امر باعث می شود تا وزنتان بیشتر شود!

برای بررسی اثر این موضوع بر روی وزن، وزارت بهداشت تحقیقی را انجام داده است که نشان می‌دهد فردی که به طور معمول ۵ لیوان در هفته و یا ۲۵۰ بار در سال آبجو می‌نوشد، به همان میزان کالری جذب می‌کند که فردی که ۲۲۱ شیرینی در طول ۱۲ ماه خورده است! فیل هوپ وزیر بهداشت انگلیس می‌گوید: «نوشیدن بیش از حد الکل، می‌تواند اثر بسیار بدی بر سلامت بگذارد، از جمله افزایش دور کمر!». فقط کالری موجود در نوشیدنی نیست که باعث چاقی می‌ شود، بلکه بعد از خوردن این نوع نوشیدنی‌ها، تمایل بیشتری به خوردن غذاهای چرب پیدا خواهید کرد. بسیاری از مردم از خوردن یک لیوان پر از خامه طفره می‌روند، اما در مورد خوردن الکل چنین فکری نمی‌کنند در حالی که میزان کالری یکسان است و در طول زمان، زیاده روی در مصرف الکل، می‌‌تواند به افزایش وزن و بزرگ شدن شکم منجر شود.

راهکارهایی برای رفع جلو آمدن شکم


برای کسانی که به طور غیرارادی “Dad bod” یا شکم بزرگ دارند و برایشان جذاب نیست، راه هایی برای خلاص شدن از آن وجود دارد. راه حل هایی که می توان استفاده کرد شامل :

استفاده از یک رژیم غذایی دقیق، همراه با کاهش مصرف الکل و ورزش منظم. اما اگر شما یکی از آن افرادی هستید که در تلاش برای از دست دادن وزن و یا مبارزه برای پیروی از برنامه های رژیم غذایی سخت هستید، روش های جایگزینی وجود دارند. کسانی که نمیخواهند به طورطبیعی وزن از دست دهند، می توانند از روش هایی مانند روش باند معده استفاده کنند که باعث می شود مقدار مواد غذایی که می توانید در طول زمان مصرف کنید را محدود کند و در نتیجه اجازه می دهد تا بیمار وزن از دست دهد که این یک روش محبوب برای مردان و زنان در سراسر جهان بشمار می آید.

روش لیپوماتیک شکم نیز یک روش جراحی زیبایی است که فوراً باعث از دست دادن وزن و کاهش سایز شکم و پهلو می شود ،این روش به دلیل نتایج عالی آن محبوب ترین نوع لیپوساکشن است و حداقل درد را در میان جراحی های زیبایی دارد که هنگام تصمیم گیری در مورد جراحی کاهش وزن باید مورد توجه قرار گیرد.

برای مشاهده نمونه کارهای لیپوماتیک به سایت دکتر سلطانی مراجعه نمائید.

لیپوماتیک شکم به شکل V

لیپوماتیک شکم

لیپو ماتیک

لیپو ماتیک

لیپو ماتیک

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.

instagram