بیماری لیپودما و درمان آن

بیماری لیپودما :


آیا شما از مشکلات زیر رنج میبرید؟

وزن بیش از حد در پاها

سنگینی و ناراحتی در پاها

اندازه بالا تنه و پایین تنه شما کاملا متفاوت است و راه رفتن برای شما بسیار دشوار است؟

شما کمر کوچک اما باسن و ران بزرگ دارید؟

وزن اضافی شما شامل پا یا دست شما نیست؟

شما می توانید وزن بالا تنه خود را کم کنید اما پایین تنه را نه؟

پایین تنه بدن شما به آسانی کبود و کوفته می شود؟

اگر شما چنین مشکلات مشابهی دارید ممکن است از لیپودما رنج ببرید.

 (Lipoedema)لیپودما بیماری است که باعث می شود چربی در زیر کمر تجمع پیدا کند و اغلب باعث می شود تا باسن، کفل و پاها نسبت به بالا تنه تناسب نداشته باشد. این بیماری همچنین می تواند بر روی بازوهای شما نیز تأثیر بگذارد.

در سال ۲۰۱۴ روی ۷۸٪ از بیماران مبتلا به لیپودما تحقیق کردند، که نشان داد که آنها بین سنین ۱۸ تا ۲۵ سالگی علائم این بیماری را تجربه کرده اند، اما در آن زمان تنها ۷٪ از آنها تشخیص داده شد که مبتلا به این بیماری هستند. چندین دهه مردم بسیاری متوجه شدند که لیپودما دارند و در طول این سال ها به طور مداوم از سمت پزشک های حرفه ایی رد می شدند و به آنها می گفتند که علت بیماری چربی بیش از حد است .اعتقاد بر این است که بیش از ۱۵٪ از جمعیت زنان ممکن است از لیپودما رنج ببرند.

درمان لیپودما :(Lipoedema)


در حالی که هیچ درمان شناخته شده ای برای این وضعیت در حال حاضر وجود ندارد، در سال ۲۰۰۸ موسسه ملی بهداشت و مراقبت تعالی (NICE) لیپوماتیک را به عنوان یک روش مناسب برای مدیریت و کاهش علائم تشخیص داد.

لیپوماتیک از کانولا های مخصوص طراحی شده و برای درمان لیپودما مورد استفاده قرار می گیرد .تکنیک لیپوماتیک از ارتعاشات مادون قرمز برای شکستن و حذف چربی استفاده می کند در حالی که از سیستم لنفاوی مراقبت می کند، این موضوع کلیدی در درمان لیپودما است.

با استفاده از لیپوماتیک ران چربی های اضافی در اطراف ران داخلی و بیرونی، باسن، زیر باسن، اطراف زانو و همچنین ساق پا برداشته می شود و پا فرم بهتری پیدا می کند.هدف از لیپوماتیک ران و باسن، ایجاد تناسب بین بالا و پایین تنه است. لیپوماتیک تحت بی حسی موضعی انجام می شود و تمام تجربه بسیار لذت بخش خواهد بود. همچنین برش های ایجاد شده در این عمل کوچک بوده و پس از جراحی به سرعت بهبود می یابند. خطرات و زخم ها حداقل هستند و نیازی به بخیه نیست.

دوره نقاهت درمان Lipoedema کوتاه است و بیماران می توانند بعد از ۳ روز به فعالیت های طبیعی خود بازگردند.

لیپوماتیک شکم و پهلولیپوماتیک رانلیپوماتیک ران هالیپوماتیک ران ها

لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک پالیپوماتیک رانها

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.

instagram