راز دستیابی به لاغری موضعی و روش های آن

امروزه داشتن اندام خوش فرم و زیبا برای آقایان و خانم ها به یک معضل تبدیل شده است. تا آنجایی که برخی از افراد برای رسیدن به هدف خود، روش ها و راه های زیادی را تست می کنند. گاها ممکن است بعضی از این روش ها بسیار خطرناک باشد و به هیچ عنوان قابل جبران نباشد.

برای دستیابی به اندامی زیبا، روش هایی وجود دارد که فرد نتیجه آنها را در طولانی مدت مشاهده می کند مثل رژیم غذایی و ورزش. البته روش های دیگری نیز مثل جراحی های زیبایی وجود دارد که در مدت زمان کوتاهی فرد به اندام ایده آل خود می رسد. در این نوشته سعی داریم روش های مهم و استاندارد تناسب اندام و لاغری را برای شما مطرح کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

زمانی که صحبت کاهش وزن به میان می آید، باید بدانید که ورزش ۳ درصد و رژیم غذایی ۷۰ درصد در لاغری شما تاثیر گذار است. در واقع شما می توانید، فقط در مدت زمان چند دقیقه چندین کالری مصرف کنید. در حالی که برای سوزاندن همین کالری ها باید مدت زیادی ورزش کنید. امروزه بیماری های قلبی و عروقی، تنفسی، کمر درد و پا درد قالبا از همین چاقی ها نشات می گیرد.

به گفته بسیاری از دانشمندان، افراد برای دستیابی به اندام زیبا و متناسب باید زمان زیادی را صرف کنند. زمانبر بودن این روش، یکی از دلایلی است که باعث می شود افراد مختلف، تمایلی به کاهش وزن از طریق ورزش و رژیم غذایی نداشته باشند.

روش های دستیابی به تناسب اندام

ورزش به عنوان کلید تناسب اندام

امروزه، کاهش فعالیت بدنی و تنبلی و کم تحرکی از عوامل اصلی چاقی است. چاقی بیشتر در افرادی مثل کارمندان و کسانی که مجبور هستند به دلیل شرایط شغلیشان مدت ها پشت میز و کامپیوتر بنشینند وجود دارد. باید به این نکته توجه داشته باشید که انجام تمرینات ورزشی یک اصل ضروری برای زندگی شماست. در واقع ورزش علاوه بر زیبایی اندام سلامتی جسمی و روحی شما را نیز تامین می کند. پس حتی اگر فرد لاغر اندامی هستید، باید ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

http://drrezasoltani.com

فست فود هرگز!

استفاده بیش از حد از غذاهای آماده، شناور در روغن، کنسرو ها و .. یکی از عواملی چاقی افراد هستندو خطر ابتلا به بیماری هایی مثل انواع سرطان ها را افزایش می دهد. توجه داشته باشید که هیچ غذایی نباید و نمی تواند جایگزین غذای خانگی شود.

نوشابه و نوشیدنی های گازدار هرگز!

نوشیدنی هایی مثل نوشابه مواد قندی را وارد بدن می کنند. در سال های اخیر استفاده از نوشیدنی های گازدار، افراد را در معرض ابتلا به بیماری های قندی و چاقی قرار داده است.

drrezasoltani.com

داشتن برنامه ریزی منظم و روزانه برای لاغری

رعایت برنامه غذایی، یکی از اصول دستیابی به اندامی زیباست که اکثر افراد از آن غافل هستند. در این برنامه، استفاده از مواد غذایی سالم و با کیفیت و در عین حال متنوع، در قسمت نخست قرار دارد. داشتن یک برنامه غذایی سالم نه تنها برای افراد چاق بلکه برای افراد لاغر و خوش اندام نیز توصیه می شود. این روزها علت اصلی اضافه وزن و چاقی نسبت به دهه های گذشته، افزایش مصرف کالری مردم جامعه است. افزایش کالری بدون تحرک و ورزش. در طی مطالعاتی، مشخص شد که ۲۶۸ کالری برای مرد ها و ۱۴۳ کالری برای خانم ها در رژیم غذایی اضافه است. این مشکل با حذف غذای مورد علاقه مردم از برنامه غذاییشان و یا وادار کردن آن ها به انجام فعالیت های ورزشی برطرف نخواهد شد. این مشکل بیشتر جنبه روان شناسی دارد. طبق تحقیقات، دانشمندان علت اصلی این مشکل را استفاده بیش از حد از غذاها می دانند.

چرا بیش تر از نیاز واقعی بدنمان غذا می خوریم؟

زیاد غذا خوردن ممکن است علت های فراوانی از قبیل خانواده، دوستان، ظروف غذا، رنگ غذا، و بوهای اطراف ما داشته باشد. این ها دلایلی هستند که در مصرف بیش از اندازه ما تاثیر گذارند و ما توجهی به آن ها نداریم. در واقع دلایلی مثل اطرافیان خوش غذای ما و یا عطر و بوی و نحوه سرو غذا، در نوع غذا خوردن ما موثر است. روش غذا خوردن ما باید به صورت کامل مدیریت شود. برای این کار می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

خوراکی های مورد علاقه خود را از دسترس خارج کنید

سعی کنید تمام تنقلات مورد علاقه خود را در جاهایی دور از دسترس خود قرار دهید. اگر چشمتان به این خوراکی ها مسلط نباشد، هرگز ذهن روی آن ها متمرکز نخواهد شد. در واقع با دور کردن انواع شیرینی ها و تنقلات از مقابل چشمانتان، کمک بزرگی برای شروع یک برنامه ایده آل به خود کرده اید. در معرض بودن خوراکی ها به معنای قرارگیری آن ها در شکم است!.

drrezasoltani.com

سخت کردن دسترسی به غذا

سعی کنید ظرف غذای خود را کوچک انتخاب کنید. برای شروع این کار باید به جای قرار دادن دیس برنج در سفره غذا از بشقاب های کوچک استفاده کنید. مواد شیرین مثل شکلات ها و شیرینی ها را در ظرف های در بسته قرار دهید تا دید شما به آن ها کمتر باشد. سعی کنید این مواد را هرگز روی میز ناهار خوری و یا میز مبل قرار ندهید.

برنامه ریزی داشته باشید

زمانی که گرسنه هستید به خرید نروید با این کار شما برای سیر کردن خود از انواع تنقلات در دسترس مغازه ها مثل چیپس، پفک و … استفاده می کنید. این خوراکی ها، خوراکی های سالمی نیستند، فقط در دسترس هستند و سریع خورده می شوند. علاوه بر این، هر چیزی که حواس ما را به خودش جلب می کند، عامل پر خوری ما است.

زمانی که شما سرگرم مشاهده مسابقه فوتبال هستید، بدون این که متوجه باشید از مواد زیادی با کالری بالا استفاده می کنید. این موضوع از این نظر قابل تامل و نگرانی است که ما قالبا در این گونه موارد گرسنه نیستیم و فقط تحت شرایطی که داریم از این تنقلات با کالری بالا استفاده می کنیم. سعی کنید قبل از مصرف خوراکی ها حتما کالری درج شده روی پاکت محصول را مطالعه کنید تا متوجه میزان کالری مواد غذایی مصرفی خود شوید.

آهسته آهسته غذا بخورید

سعی کنید غذای خود را شمرده شمرده و با آرامش میل کنید. در واقع خوردن یک وعده غذایی باید بیشتر از بیست دقیقه طول بکشد. این در حالی است که افراد زیادی غذای خود را در کمتر از ۲۰ دقیقه به پایان می رسانند با این کار شما شکم خود را از مواد غذایی پر کرده اید اما هرگز سیر نشده اید و باز هم احساس گرسنگی می کنید.

انتخاب مناسب افراد برای غذا خوردن

میزان غذا خوردن شما به افرادی که در پیرامون شما قرار دارند و با آن ها غذا می خورید نیز بستگی دارد. ممکن است شما در یک جمع دوستانه دو برابر زمان های معمول غذا بخورید. اگر قرار باشد با افراد چاق و خوش خوراک غذا بخورید ممکن است بیشتر غذا بخورید. در مقابل اگر در یک قرار کاری باشید و شما خانم باشید، ممکن است در برابر آقایانی که در جمع شما قرار دارند، معذب باشید و کم تر غذا بخورید.

 

drrezasoltani.com

تمامی مواردی که در بالا به آن اشاره شد از موارد و نکات مهم برای دستیابی به اندام زیبا می باشد. این روش ها یعنی برنامه، رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی کاملا اصولی هستند و ممکن است در طولانی مدت نتیجه قطعی حاصل شود. با توجه به نکات بیان شده ممکن است افراد زیادی تمایل به استفاده از این روش ها نداشته باشند و یا افراد میان سال به دلیل کهولت سن نمی توانند به خوبی این روش ها را انجام دهند. امروزه با توجه به پیشرفت چشم گیر علم پزشکی تمامی این مشکلات برطرف شده اند و دیگر نیازی نیست برای داشتن اندام متناسب و مورد علاقه خود زمان زیادی صرف کنید. حتی گاهی ممکن است افراد تمام تلاش خود را انجام دهند اما باز هم نتیجه مورد نظر خود را کسب نکنند. یا از مواردی، مثل چاقی نقاط خواص بدن مثل پهلو ها، ران ها، شکم و یا خط سوتین خود ناراضی باشند. برای برطرف کردن تمامی موارد و دستیابی به اندامی زیبا باید با پیشرفت علم پزشکی همراه باشید.

انواع روش های لاغری موضعی

بعضی از قسمت های مختلف بدن که چربی های اضافه در این قسمت ها انباشته شده است ممکن است با انجام تمرینات ورزشی و رژیم های سنگین غذایی به تناسب ایده ال خود نرسند. این افراد به دلیل این که اندامشان، زیبایی آن ها را کاهش داده است و یا در بعضی از اوقات برای آن ها مشکلاتی ایجاد می کنند، خواهان رفع این چربی ها هستند. برای این کار روش های مختلفی وجود دارد که شامل لیپوساکشن، لیپوماتیک، لیزر لیپولیز و ابدومینو پلاستی می باشد که با توجه به نیاز بیمار و تشخیص پزشک از این روش ها استفاده می شود.

نسل اولیه دستگاه های مختلف ساکشن در سال ۱۹۷۴ توسط دکتر فیشر برای زیبایی و تناسب اندام استفاده شد. این دستگاه های مکانیکی توسط قدرت کمکی کار می کند. در واقع نوک میله لیپوساکشن برای کمک به جراح توسط یک پمپ هوا به حرکت در می آید. این دستگاه ها مورد تایید وزارت دارویی آمریکا قرار گرفته است و اگر به درستی از آن استفاده شود عوارض آن کمتر از فواید آن خواهد بود. در ادامه به توضیح مختصری در خصوص انواع این روش ها می پردازیم.

روش لیپوساکشن

لیپوساکشن یا لیپوپلاستی یکی از رایج ترین روش های لاغری موضعی می باشد. در این روش چربی های مختلف بدن با دستگاه های لیپوساکشن از بدن خارج می شوند. در این روش پزشک برای خارج کردن چربی ها لوله بسیار نازکی را از طریق برش های ریزی که ایجاد می کند وارد بدن می کند. با استفاده از ارتعاشاتی که ایجاد می شود، چربی های ناحیه مورد نظر تخریب و به وسیله دستگاه ساکشن از بدن خارج می شود.

 لاغری drrezasoltani.com

روش لیپوماتیک

یکی دیگر از راه های حذف چربی ها و لاغری موضعی، لیپوماتیک است. این روش در مقایسه با روش های دیگر عوارض کم تری دارد و زمان استراحت بعد از آن کمتر است. در این روش با استفاده از لوله کانولا، چربی ها تخریب و دفع می شوند. چربی های خارج شده می توانند برای افزایش حجم دیگر نقاط بدن استفاده شوند.

روش لیپولیزر

این روش نیز مانند دو روش دیگر برای حذف چربی ها استفاده می شود اما چربی های اضافه توسط لیزر ذوب می شود و سپس از بدن خارج می شود.

احتمال آسیب رساندن دستگاه های لیپوماتیک چقدر است؟

این دستگاه هرگز به عروق و اعصاب صدمه نمی زند و برای افرادی که این روش را انتخاب می کنند، آمبولی ایجاد نمی کنند. این دستگاه باعث سفت شدن پوست نمی شود. از میان روش های نام برده شده در بالا فقط روش لیپولیزر که با دستگاه اسمارت لایپو انجام می شود باعث سفت شدن پوست می شود. به دلیل وجود ام پی ایکس در این دستگاه هرگز سوختگی در بدن ایجاد نمی شود زیرا حرارت آن قابل اندازه گیری و تنظیم است. در دستگاه لیپوساکشن تا حدودی ورم، درد و کبودی دیده می شود که پس از مدتی برطرف می شود. البته این موارد تا حد زیادی به تمرکز، تجربه و دقت فرد متخصصی که کار را انجام می دهد، بستگی دارد.

در انواع این دستگاه ها امکان بیهوشی موضعی وجود دارد.

سخن پایانی

دستگاه های لیپوساکشن یک تکنولوژی پیشرفته است که در دهه های اخیر با تغییرات جزیی و مناسب زمان، به بازار راه پیدا کرده است. مدت هاست که این تکنولوژی مورد تایید کشورهای پیشرفته مثل آمریکا است. باید در استفاده از آن کاملا دقت شود و انجام این کار به افراد متخصص در این زمینه سپرده شود. قبل از انجام هر نتیجه گیری مجوز آن ها را بررسی کنید و در مورد تخصص آن ها تحقیق کنید. اگر این روش به درستی انجام شود فواید بسیاری دارد و عوارض آن به نسبت کمتر خواهد بود. افراد زیادی وجود دارند که ادعا می کنند در این کار تخصص دارند اما افراد پس از مراجعه به آن ها دچار مشکلات مختلف و جبران ناپذیر می شوند. برای انتخاب یک جراحی مطمئن، به سایت دکتر سلطانی مراجعه کنید. نمونه کارهای انجام شده توسط این پزشک متخصص را مشاهده کنید و پس از مشاهده فیلم ها و نمونه کارها برای انتخاب جراح خود تصمیم گیری کنید.

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.

instagram